Блокчейн · · 5 хв · 3

Avalanche у III кварталі 2026: рекордні картки, RWA на $1,22 млрд і оновлення Helicon

Мережа Avalanche у III кварталі 2026 року встановила квартальні рекорди за витратами картками та обсягом токенізованих активів, за звітом Blockworks. Водночас активність безпосередньо в C-Chain скоротилася, хоча доходи застосунків і мережеві комісії зросли.

Avalanche — ілюстративне зображення до новини
Фото: Обсяг торгів на DEX в Avalanche за платформами. Джерело: Blockworks.

Карткові платежі в Avalanche б'ють квартальні рекорди

Сукупні покупки карткою в мережі Avalanche за третій квартал 2026 року сягнули $10,05 млн, при цьому повернення в цю суму не віднімали. Порівняно з попереднім кварталом показник зріс на 74%.

Щомісяця з липня по вересень фіксувався новий рекорд. У вересні на Ethena Pay припала понад третина карткових витрат мережі.

Раніше Ethena запустила на Avalanche необанк із кешбеком і накопичувальною ставкою. Через цей застосунок користувачі можуть тримати, пересилати та витрачати USDe, стейблкоїн. Ранній доступ відкрили 1 вересня. Доступ для перших користувачів з'явився саме тоді. Наприкінці третього кварталу число акаунтів із поповненням досягло 842, тоді як наприкінці серпня їх було 190.

Платформа карткових винагород Uptop наростила кількість програм на Avalanche з трьох до восьми. Її партнерами стали університетські спортивні команди, а також баскетбольні клуби Cleveland Cavaliers та Detroit Pistons.

DEX і токенізовані активи: що змінилося

Децентралізована біржа Pharaoh у C-Chain за квартал вдвічі наростила обсяг торгів відносно другого кварталу: показник дорівнює $5,33 млрд. За даними звіту, це близько 80% усього обсягу торгів на DEX у мережі. Найвищий місячний результат Pharaoh припав на вересень: $2,86 млрд, а місце серед децентралізованих бірж у всіх мережах зросло з 28-го до 21-го.

Токенізовані реальні активи (RWA) на C-Chain наприкінці кварталу оцінювалися у $1,22 млрд, і цей результат дав мережі четверте місце з 24 відстежуваних у звіті.

АктивПоказник
Фонд BlackRock BUIDL$486,5 млн, +21% за квартал
Токенізований актив SECZ від Securitize$407 млн

Загальний розмір фонду BUIDL майже не змінився, тож зростання його обсягу в Avalanche відбулося за рахунок перерозподілу.

Інституційні гравці розширюють присутність

Нью-Йорк Life Investment Management працює над першим токенізованим фондом, який з'явиться на Avalanche. Janus Henderson стала учасником валідації мережі, а брокерська компанія Charles Schwab має намір запропонувати клієнтам можливість купувати AVAX.

Оператор Нью-Йоркської фондової біржі ICE оцінює Avalanche серед кандидатів для нової цілодобової системи ончейн-торгівлі. Вибір блокчейну компанія ще не оголосила. Віцепрезидент ICE Майкл Блаугрунд, виступаючи на конференції Avalanche у Нью-Йорку, так охарактеризував мережу:

відповідає багатьом критеріям, які ми для себе визначили

Майкл Блаугрунд, віцепрезидент ICE з питань стратегічних ініціатив

Далі в звіті згадано Aave V4, яка стартувала в Avalanche, а також токенізовані акції та ETF від Dinari. Японська Progmat перенесла роботу на власний L1 у цій екосистемі. Blockworks налічує 45 з 89 оголошених японських токенізованих цінних паперів, які вже функціонують у мережі.

Оновлення Helicon: швидкість, комісії та стейкінг

22 вересня в основній мережі Avalanche активували оновлення Helicon. Воно дало C-Chain змогу паралельно виконувати консенсус і обробку транзакцій. За даними Blockworks, час перевірки блока скоротився приблизно з 20–60 мілісекунд до 2 мілісекунд.

  • Мінімальний період валідації зменшили з двох тижнів до 48 годин.
  • Валідатори отримали змогу автоматично поновлювати власний стейк.
  • Мінімальний коефіцієнт споживання у формулі винагород знизили з 10% до 7,5%.

Відтоді, як запрацювало оновлення, плата за транзакції в мережі підскочила на 44%: загалом 61 583 AVAX, що відповідає приблизно $519 000. За оцінками моделі, зміна формули винагород може знизити річну інфляцію AVAX на 0,5–1 відсотковий пункт.

Станом на завершення кварталу у стейкінгу було задіяно близько 198 млн AVAX, які належали 594 валідаторам; це орієнтовно 42% від усієї пропозиції.

Активність C-Chain падає, доходи застосунків ростуть

У C-Chain транзакцій стало менше на 19%, їх загальна кількість знизилася до 191,9 млн. Щоденна кількість активних адрес у середньому опустилася близько до 144 000, тоді як кварталом раніше була 621 000. Торгова активність у DEX мережі просіла на 20%, до $6,64 млрд.

Водночас застосунки за квартал згенерували $27,2 млн комісій (+14%) і $7,25 млн доходу (+35%). Вперше з III кварталу 2025 року обидва показники зросли за квартал.

Пули розрахунків Axiym опрацювали рекордні $529 млн міжнародних переказів. Hyundai Card разом із Hyundai Motor у липні здійснили пробний переказ: 20 000 доларів у USDT пройшли шлях зі Сполучених Штатів до Мексики за близько семи хвилин. Для звичайного міжбанківського переказу, як зазначено, потрібно від трьох до чотирьох годин.

Що це означає для ринку

Звіт показує розходження між зростанням платіжної та токенізаційної активності і падінням користувацької активності в самій мережі. Карткові витрати, обсяг RWA і доходи застосунків збільшилися, тоді як кількість транзакцій і активних адрес у C-Chain знизилася.

Інтерес ICE та інших фінансових компаній поки має характер оцінки: компанія ще не обрала блокчейн. Це сигнал, що Avalanche розглядають як кандидата, але не підтвердження остаточного вибору.

Зміни в Helicon стосуються валідаторів і стейкінгу, тому їхній вплив насамперед відчують учасники мережі, а не кінцеві користувачі застосунків.

Примітка редакції: Частка Pharaoh «близько 80%» від обсягу DEX у мережі подана у джерелі як приблизна.

Примітка редакції: Сума $519 000 і зниження інфляції на 0,5–1 відсотковий пункт є приблизними або модельними оцінками, у джерелі наведено як «приблизно» і «за оцінками моделі».

Часті питання

Скільки становили витрати за картками в Avalanche у III кварталі 2026?

Карткові витрати в Avalanche за третій квартал 2026 року досягли $10,05 млн, не враховуючи повернення. Порівняно з другим кварталом показник зріс на 74%. Кожен місяць липня–вересня ставав рекордним для мережі. За даними Blockworks, у вересні на Ethena Pay припала понад третина цих витрат.

Скільки становили токенізовані активи на C-Chain на кінець кварталу?

Вартість токенізованих реальних активів на C-Chain на кінець III кварталу 2026 року становила $1,22 млрд, що дало Avalanche четверте місце серед 24 мереж. Фонд BlackRock BUIDL збільшив обсяг в Avalanche на 21%, до $486,5 млн, а токенізований актив SECZ від Securitize додав ще $407 млн.

Як оновлення Helicon вплинуло на комісії та стейкінг Avalanche?

Після запуску Helicon 22 вересня плата за транзакції в мережі виросла на 44%, сягнувши 61 583 AVAX (близько $519 000). Мінімальний період валідації скоротили з двох тижнів до 48 годин. За оцінками моделі, зміна формули винагород може знизити річну інфляцію AVAX на 0,5–1 відсотковий пункт.

Чому знизилася активність у мережі C-Chain?

За звітом Blockworks, у C-Chain кількість транзакцій зменшилася на 19%, до 191,9 млн. Щоденних активних адрес стало близько 144 000, тоді як кварталом раніше їх було 621 000. Доходи застосунків водночас зросли на 35%, до $7,25 млн. Комісії застосунків за квартал склали $27,2 млн, це на 14% більше за попередній період.

Раніше ми писали

Джерела